Ana Sayfa Hakkımızda Referanslar İnsan Kaynakları İletişim
 
 
 
 
  HABER & DUYURU
 
Muayene istasyonlarında yenilik

Bilindiği üzere 2005 yılının başında yapılan ihaleyle Akfen-Doğuş-Tüvsüd Ortak Girişimi muayene istasyonları ihalesini 613.5 milyon dolara kazanmıştı. Bir yıla yakın bir süre bolunca danıştayın onay kararı beklendikten sonra geçtiğimiz günlerde yeni nesil muayene istasyonlarının açılma işlemi başladı. Peki gelecek yıldan itibaren faaliyete geçecek yeni istasyonlar ne gibi özellikler taşıyor?
- Muayene olmayan araçlara her ay için yüzde 5 faizli ceza uygulanacak.
- Muayene istasyonları artık TüvTürk ismini alacak.
- İstasyonların sayısı İstanbul’da 12’ye, Türkiye çapında 69’a çıkacak.
- İlçe ve köylere hizmet verebilmek için mobil istasyonlar oluşturulacak.
- Eski araç muayene istasyonları kapatılacak.
- Araçlarda muayene uygunluk işareti konulacak. Bu işaret ya ön cama yapıştırılacak ya da arka plakanın arkasında büyük bir işaretle gözle görülebilir şekilde taşınacak.
- Muayene onayı için gelen araçlar dörde ayrılacak. Kusursuz, hafif kusurlu, ağır kusurlu ve ölümcül kusurlu araçlar. Bunlardan kusursuz ve hafif kusurlu araçlara onay belgesi verilecek. Hafif kusurlu araçlarda kusurun giderilmesi yönünde eğitim ve destek verilecek.
- Muayeneden kusursuz olarak geçen araçların ikinci el değeri artacak.
- Muayenede araçlar kontrol süresince 100 noktadan test edilecek. Bunların belli başlıları fren sistemleri, direksiyon sitemi, ışıklandırma sistemi, görüş güvenliği, şase kontrolü, elektrik donanımı, tekerlekler ve lastikler olacak.

 

 

 
 
 
 
  Haber & Duyuru  
 
Her bir araç için ayrı ayrı olmak üzere son bir ay içinde düzenlenmiş noter onaylı vekâletnameleri muayene istasyonu yetkililerine verilmesi zorunlulugu getirilmiştir. ...............................

Bilindiği üzere 2005 yılının başında yapılan ihaleyle Akfen-Doğuş-Tüvsüd Ortak Girişimi muayene istasyonları ihalesini 613.5 milyon dolara kazanmıştı. Bir yıla yakın bir süre bolunca danıştayın...

Kış mevsiminde alınacak tedbirleri içeren 2008/68 sayılı İçişleri Bakanlığı Genelgesi'nde, karayolu ulaşımında yaşanacak olumsuz hava ve yol koşulları dikkate alınarak...

İkinci el araçların nakil ve devir işlemlerinin 31 Aralık 2008 tarihinden itibaren noter yerine emniyette yapılacak olmasının polisin iş yükünü artıracağı bildirildi.


 
 
  Döviz Kurları  
 

DÖVİZ

ALIŞ SATIŞ

USD

 19.0371  19.0714

EURO

 20.5055  20.5424
 
 
 

Yukarı Dudulu Nato Yolu Cad. Nebioğlu Sok. No:7 K:1 Ümraniye / İST.
Tel:0216 540 35 39 Fax : 0216 540 34 23 - 0216 313 12 30 info@trafiktescil.com